E-Ticaretin Vazgeçilmezi: Fotoğraf Çekimi.

Bir ürünü iyi fotoğraf sattırır, kalitesi memnuniyet yaratır. Profesyonel fotoğraf çekimi hizmetimiz ile özellikle ürün satışı yapan firmaların en büyük ihtiyaçlarını tamamlıyoruz.

urun-fotograf-cekimi

Ürün Fotoğraf Çekimi.

Ürünleriniz için insanların ilgisini uyandıracak ve satışlarınızı artıracak profesyonel fotoğraf çekimleri yapıyoruz.

yemek-menu-cekimi

Yemek/Menü Çekimi.

Gıda sektörü için en önemli tanıtım materyalleri fotoğraflardır. Profesyonel yemek ve menü çekimleri yapıyoruz.

moda-cekimi

Moda Çekimi.

Tekstil ve aksesuar sektörleri için olmazsa olmaz konu iyi fotoğraflardır. Fark yaratan moda çekimleri yapıyoruz.

beyaz-fon-fotograf-cekimi

Beyaz Fon Çekimi.

Çoğu E-Ticaret sitesi sizden beyaz fon önünde çekilmiş ürün fotoğrafı ister. Ürünleriniz için %100 beyaz fon çekimleri yapıyoruz.

kurumsal-cekim

Kurumsal Çekim.

Kurumunuz için profesyonel fotoğraflar çok önemlidir. Mekan, fabrika, yönetim kurulu gibi kurumsal çekimlerinizi yapıyoruz.

katalog-cekimi

Katalog Çekimi.

Ürün veya hizmetleriniz için hazırlanacak katalog çalışmalarına özel olarak profesyonel fotoğraf çekimleri yapıyoruz.

taki-cekimi

Takı Çekimi.

Takı çekimleri uzmanlık gerektiren bir konudur. Yansıyan ürünlerin çekimi oldukça zordur. Bu konuda profesyonel çekimler yapıyoruz.

makro-cekim

Makro Çekim.

Özellikle küçük ebatlı ürünlerde fotoğraf çekimi yaparken detayları göstermek zordur. Profesyonel makro çekimleri yapıyoruz.

gayrimenkul-cekimi

Gayrimenkul Çekimi.

Gayrimenkul ve inşaat firmaları için en büyük pazarlama argümanı iyi fotoğraflardır. Profesyonel gayrimenkul çekimleri yapıyoruz.

Profesyonel fotoğraf çekimi neyi amaçlar?

Markalar ve özellikle ürün üreten firmalar, ürünlerin satışlarını gerçekleştirmek için insanlara sunacakları her türlü reklam materyalinde fotoğrafları kullanırlar. İnsanlar bir ürünü satın almadan önce mutlaka görmek isterler. Bu fiziki anlamda her zaman mümkün olmayabilir. Bu durumlarda fotoğraflar çok büyük önem kazanırlar. Ürünü en güzel şekilde yansıtan ve profesyonel bir şekilde çekilmiş fotoğraflar, ürünün satılması konusunda oldukça faydalı olmaktadır.

Reklam mecralarının her geçen gün daha fazla gelişmesiyle markalar, farklı reklam alanlarına yönlenmektedir. Özellikle E-Ticaret ve sosyal medyanın gelişmesi, ürün satan markalar için fotoğraf çekimlerini daha önemli bir duruma getirmiştir. Ürününüzün profesyonel fotoğrafları ile dijital mecralarda çok daha fazla etki almanız mümkündür.

Fotoğraf çekimlerimizde hangi ekipmanları kullanıyoruz?

Kaliteli fotoğraflar elde etmek için yüksek çözünürlüğe sahip kaliteli fotoğraf makinelerinin kullanılması gerekmektedir.

Fotoğraf çekimlerinde kullandığımız ekipmanlar;

 • Sony A7R4 Fotoğraf Makinesi – 61 megapiksel
 • Sony A7R3 Fotoğraf Makinesi – 42 megapiksel
 • Sony 10-18mm Geniş Açı Lens
 • Tamron 17-24 Geniş Açı Lens
 • Sony 24-70mm Portre Zoom Lens
 • Sony 55mm Portre Lens
 • Sony 85mm Portre Lens
 • Sony 90mm Macro Lens
 • Godox 600Watt Paraflaş Seti
 • Golden Eagle 300W Paraflaş Seti
 • Godox 150Watt Sürekli Işık Seti
 • Ürün Çekim Masası
 • Profesyonel Stüdyo
 • Fon Seçenekleri

Çekilen fotoğrafların düzenlenmesi işlemi

Reklam demek bir ürünün olabildiğince güzel gösterilmesi demektir. Genellikle bir ürünü olduğundan daha güzel göstermek gerekir.

Reklam amaçlı çekilen hiçbir fotoğraf olduğu gibi yayınlanmaz. Muhakkak retouch (düzenleme) işlemi uygulanır.

Çekilen ham fotoğrafları gördüğünüzde beğenmeyeceğiz fotoğraflar işlendikten sonra tam istediğiniz kaliteye ulaşabilir.

Fotoğraf çekimlerde çoğu zaman bazı hilelere başvurulur. Özellikle yemek fotoğrafçılığı çok sayıda çekim hilesinin kullanıldığı bir alandır.

Çekilen fotoğraflar işlenmeden önce ham halde olmaktadır. Reklama çıkacak her fotoğraf muhakkak bilgisayar ortamı belirli bir süreçten geçmek durumundadır.

Bu süreç ışık, renk, kozmetik düzeltme gibi işlemleri içermektedir. Bazen çekilen fotoğrafı etkileyen yabancı unsurlar olabilir. Bu gibi durumlarda bu unsurların temizlenmesi gerekmektedir.

Tüm bu süreçler içerisinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ürün hakkında tüketiciyi yanıltacak yollara başvurulmamasıdır.

Ankara fotoğraf çekimi fiyatları ne kadar?

Fotoğraf çekimi detaylıca hazırlanılacak ve özenle çalışılacak bir konudur. Tüm teknik konuların dışında, fotoğrafçının tecrübesi ve bakış açısı çok önemlidir. Fotoğraf bir sanattır. Elinizde en üst model bir fotoğraf makinesi olsa bile, iyi bir bakışa sahip değilseniz istediğiniz fotoğrafları çekmekte zorlanabilirsiniz.

Bir fotoğrafın kalitesini etkileyen belirli unsurlar var. Bu unsurlar çoğu zaman çekim fiyatlarını etkilemektedir.

Çekilecek ürünün ne olduğu, hangi tekniklerle çekileceği, stüdyo veya dış mekan seçimi, ışık teknikleri fotoğraf çekimi fiyatlarını belirlemektedir. Ayrıca çekim sonrası uygulanacak işlemler ne kadar zor ve özen gösterilmesi gerekiyorsa fiyat o oranda artacaktır.

Fotoğraf çekimi için fiyat araştırması yaparken, kullanılacak fotoğraf makinesi ve ekipmanları ile fotoğraf sanatçısının tecrübesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ankara Prodüksiyon ve Reklam Ajansı olarak en üst model fotoğraf makinelerimiz, ışık sistemlerimiz, stüdyo imkanlarımız ve profesyonel fotoğrafçılarımız ile ürünleriniz için en güzel ve özel fotoğrafları çekebiliriz.

Fotoğraf çekimi ile ilgili fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.