Tanıtım Filmi

Tanıtım filmi çekim hizmetimiz ile firmanızı ve ürünlerinizi müşterilerinize daha etkili bir şekilde tanıtmanızı sağlıyoruz.

Firmanızı, fabrikanızı, üretim tesisinizi, ürünlerinizi veya yaptığınız herhangi bir işi insanlara daha detaylı ve etkili bir şekilde anlatmak tanıtım filmi kullanabilirsiniz. İşinizi tanıtmak için hem zaman kazanır hemde marka imajınızı yükseltirsiniz. Detaylı bilgi için Whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Tanıtım Filmi Çekim Hizmeti Nedir?

Tanıtım filmi ürün veya hizmet üreten tüm işletmelerin ihtiyaç duyacağı bir video prodüksiyon hizmetidir. Genellikle ürünleri veya hizmetleri müşterilerine tanıtmak, anlatmak ve göstermek için hazırlanır. Bir ürünün üretim aşamasından kullanım aşamasına kadar olan süreç veya bir hizmetin verilme biçimi tanıtım filminin konusunu oluşturabilir. Bazen de yapılan projelerin tanıtılması ile ilgili filmlerde tanıtım filmi olarak hazırlanabilir. Anlatılacak olan konunun içeriğine göre 1 ila 10 dakika arasında olan tanıtım filmleri süre açısından ideal olarak görülebilir.

Tanıtım filmi ile işiniz, her an her yerde müşteriler tarafından keşfedilir.

Siz veya pazarlama personeliniz işinizi anlatmak için gün içerisinde çok sayıda müşteri ziyareti veya telefon görüşmesi yapmak zorunda kalır. Hep aynı şeyleri anlatmak durumunda kalınca sonraki görüşmelerde işin heyecanı kaybolabilir. Eğer işinizi ve hizmetinizi hep aynı çoşku ile anlatan bir tanıtım filmini olursa, daha fazla müşteriye ulaşabilir ve daha hızlı anlatım sağlayabilirsiniz.

Zaman Bağımsız

Potansiyel bir müşteri alacağı hizmet veya ürün için hızlı bir bilgi akışı ister. Tanıtım filmi sadece mesai saatleri içerisinde değil her an müşteriye ihtiyacı olan bilgiyi sağlar. Bu sayede müşteri memnuniyeti oluşturabilirsiniz.

Doğru Anlatım

Bazen bir ürün veya hizmet için ne kadar anlatım yapılsa da müşteri görmeden tam olarak anlamayabilir. Böyle durumlarda bir tanıtım filmi ile hem görsel hemde anlatımsal olarak müşteri en doğru bilgiyi aktarmış olursunuz.

Tanıtım filmi ile her mecrada müşterilere kendinizi kolaylıkla anlatabilirsiniz.

Sadece müşteri görüşmelerinde değil, web sitenizde, sosyal medya hesaplarınızda da tanıtım filminizi yayınlayarak potansiyel müşterilere sürekli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tanıtım filmi hazırlamanın amacı nedir?

Firmanızın ürün ve hizmetleri hakkında insanları bilgilendirmek amacıyla tanıtım filmi yaptırabilirsiniz. Bir firmanın ürünlerini, işleyişini, hizmet şekillerini, servislerini ve daha bir çok konuda yapmış olduğu aktiviteleri tanıtım filmiyle anlatmak mümkündür.

Çoğu firmanın tanıtım kataloğu vardır. İçerisinde yapmış olduğu tüm hizmetlere ve firmaya ait tanıtıcı metinler ve görseller yer alır. Ancak günümüzde bu katalogların yerini tanıtım filmi almış durumda. Her an her yerde insanlara sunabileceğiniz, mail yoluyla veya telefon üzerinden gönderebileceğiniz bir tanıtım filmi, firmanız için çok daha etkili bir tanıtım yöntemi olacaktır.

Tanıtım filmi nasıl olmalıdır?

Tanıtım filmleri kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar;

  • Kurumsal tanıtım filmi
  • Ürün tanıtım filmi
  • Bilgilendirme tanıtım filmi
  • Proje tanıtım filmi
  • Etkinlik tanıtım filmi
  • Animasyon (infografik) tanıtım filmi

Kurumsal tanıtım filmi

Bir firmanın kuruluşundan itibaren hangi ürün ve hizmetleri sunduğunun anlatıldığı, mevcut pazardaki konumundan bahsedildiği, üretim aşamalarının gösterildiği, yöneticilerin konuşmalarının yer aldığı filmlerdir. Kurumsal tanıtım filmlerinde genellikle firma merkezinde gerçekleştirilen gerçek görüntülerle birlikte ürün ve hizmetlere ilişkin görüntüler yer alır.

Ürün tanıtım filmi

Bir ürünün üretim aşamalarını ve insanlara sağladığı yararların anlatıldığı filmlerdir. Üretilen ürün hakkında bilgiler verilir, üretimin nasıl gerçekleştiği anlatılır, ürünün hangi amaçlarla kullanıldığından bahsedilir ve ürünün avantajları gösterilir. Bunların hepsine aynı anda yer verilebileceği gibi tek başlarına birer konu halinde ele alıp ayrı ayrı filmlerde hazırlanabilir.

Bilgilendirme tanıtım filmi

Genellikle bir hizmet veya konuda insanları bilgilendirmeye yönelik yapılan filmlerdir. Örneğin, sunulan bir hizmetten insanların nasıl yararlanabileceği konusunda hazırlanan tanıtım filmleri bu kategoriye örnektir. Yeni bir üretim teknolojisine geçen bir firma için bu sisteme geçildiğinin anlatıldığı film aynı şekilde bilgilendirme tanıtım filmidir.

Proje tanıtım filmi

Genellikle büyük ölçekli firmalar ve kurumlar tarafından gerçekleştirilen filmlerdir. Bir firmanın gerçekleştirdiği bayi toplantısının tanıtımı, bir kurumun yaptığı eğitim için hazırlanan filmler bu kategori için örnektir.

Animasyon(infografik) tanıtım filmi

Son dönemde oldukça popüler olan tanıtım filmi türüdür. Herhangi bir konuda hazırlanabilir. İster firma tanıtımı olsun ister ürün tanıtımı, konusu hiç farketmezsizin tüm alanlara hazırlanabilir. Gerçek görüntülerin çekilmesine ihtiyaç duyulmadan, animasyon grafiklerle ile hazırlanan filmlerdir. Genellikle rakamsal veriler ve tanımlar üzerinden kurgulama yapılır.

Tanıtım filmi senaryosu nasıl hazırlanır?

Genellikle kurumsal tanıtım filmleri ve bilgilendirme tanıtım filmleri için bir seslendirme metnini ihtiyaç duyulur. Bu metni bazen bir dış ses seslendirir bazen ise firma yöneticileri ile yapılan bir röportaj kullanılabilir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu hazırlanan metnin sıkıcı olmamasıdır. Tanıtım filmleri 1 dakika ile 20 dakika arasında olabilir. Günümüzde insanlar için vakitlerinin ne kadar değerli olduğunu göz önüne aldığınızda bu süreleri ne kadar aşağı indirebilirseniz o kadar faydalı olacaktır. Anlatacağınız konular için sade ve açıklayıcı bir dil belirleyerek izleyicileri sıkmadan anlatmak tanıtım filminiz için başarılı bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Tanıtım filmi fiyatları nedir?

Tüm prodüksiyon işlerinde olduğu gibi tanıtım filmi için de net bir fiyat belirleyemeyiz. Tanıtım filmi yapımını etkileyen çok sayıda faktör vardır. Bunların en başında prodüksiyon kalitesi ve yapım süresi gelmektedir. Süre bakımından uzun süreli bir tanıtım filmi için belirlenecek bütçe daha yüksek olacaktır. Aynı şekilde tanıtım filmi içerisinde yapılacak tüm çekim teknikleri, kurgu yöntemleri ve animasyonlar fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.

Çekim için belirlenen süre, işin teslim süresi, seslendirme metninin uzunluğu, oyuncu ihtiyaçları gibi durumlar tanıtım filmi bütçesini yukarılara doğru çekecektir. Bu süreçte ajans ile doğru fikir alışverişi yaparak tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu en iyi şekilde anlatmanız gerekmektedir. Yapılacak tüm işlemler için ajansınızdan ayrı ayrı bütçelendirme talep edebilirsiniz.

Tanıtım filmi için nasıl bir ajans ile çalışmalısınız?

Tanıtım filmi yaptırmak için prodüksiyon hizmeti veren bir ajans ile çalışmanız gerekmektedir. Bu noktada görüşeceğiniz bir çok ajans size prodüksiyon hizmetlerinin olduğunu söylecektir. Böyle bir durumda ajansınızdan daha önce hazırladıkları filmlerden örnekler göstermesini isteyebilirsiniz. Çekim için sahip oldukları kamera ve ekipmanları öğrenmekte sizlere ortaya çıkacak film için ön bilgi verebilir.

En önemli konu ajansın prodüksiyon tecrübesidir. Bu noktada 10 yılı aşkın süredir prodüksiyon alanında profesyonel kadrosu ile son teknoloji ekipmanlarla hizmet veren Ankara Prodüksiyon ile iletişime geçebilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.