Reklam Filmi

Reklam filmi çekimi hizmetimiz ile markalar için fark yaratan kampanyalar hazırlıyoruz.

Markanız veya ürünleriniz için reklam filmi hazırlatabilirsiniz. Bu filmler pazarlama çalışmalarınız için size çok büyük fayda sağlar. Üstelik hazırlanan reklam filmlerini televizyonda ve dijital medyada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hızlı ve detaylı bilgi için Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Reklam Filmi Çekim Hizmeti Nedir?

Öncelikle gerçekten ihtiyacınız olan hizmetin reklam filmi olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor. Bu aşamada kararsızsanız aynı zamanda Tanıtım Filmi Hizmetimize de bakmanızı öneririz. Ankara Prodüksiyon ve Reklam Ajansı olarak markalara reklam filmi hizmeti sunuyoruz. Öncelikle reklam filmi yapılacak ürün veya marka hakkında detaylı bilgileri öğreniyor ve nasıl bir hedef kitleye hitap edeceğimizi belirliyoruz. Sonrasında farklı alternatif fikirler üzerine düşünüyor, marka yöneticileri ile birlikte en uygun senaryoya karar verdikten sonra reklam filminin yapımını gerçekleştiriyoruz.

Reklam filmi, marka bilinirliğini artırmak veya ürünlerinizi sattırmak amacıyla yapılır.

Reklamın iyisi kötüsü olmaz lafını söyleyen kesinlikle kötü işler yapan bir reklamcı olmalı. Bizce her şeyin olduğu gibi reklamında iyisi ve kötüsü olur. Özellikle reklam filmi gibi iyi fikir ve kaliteli prodüksiyon isteyen işlerde iyi bir ajansla çalışmak size farkı hissettirecektir. Peki, iyi bir reklam filmi nasıl olmalıdır?

İlgi Çekici

İnsanların markanıza ilgi göstermesini istiyorsanız onların ilgisi çekmeyi başarmalısınız. Kimse kendisini eğlendirmeyen, ona cazip teklifler sunmayan veya izlerken keyif vermeyen reklamları izlemez.

Kışkırtıcı

Reklam filminiz insanların ilgisini çekmeyi başardıysa, alttan alttan onları kışkırtmalıdır. Haydi gel ve bu ürünü al demelidir. Bu hizmeti dene demelidir. Ellerini cüzdanlarına attırıp kredi kartını çıkarttırmalıdır.

İyi reklam filmi sattırır, harika reklam filmi yeni fabrikalar kurdurur.

İnsanlar reklamları izlerler. Bunu her ne kadar inkar etselerde reklamları izliyorlar. Ama içlerinde sadece harika olanları hatırlıyorlar. Bizim işimiz de sizin için harika reklam filmleri yapmak.

Kimler reklam filmi yaptırmalıdır?

Eğer insanlar için bir ürün veya hizmet üretiyorsanız, reklam filmi sizler için doğru bir araç olabilir. Genellikle son kullanıcıya yönelik ürünler üreten markalar, hem pazarlama faaliyetlerini artırmak hem de marka bilinirliğini artırmak için reklam filmi yapabilirler.

Bir ürünü satmak amacıyla bir çok pazarlama faaliyetinde bulunabilirsiniz. Reklam filmi, bu faaliyetler arasında gol atmak olarak nitelendirilebilecek bir faaliyet olacaktır. Özellikle televizyonda yayınlanacak bir reklam filmi için, iyi hazırlanmış bir medya planlaması markanız için oldukça yüksek bir bilinirlik kazanmanızı sağlayacaktır.

Başarılı bir reklam filmi nasıl olmalıdır?

Bir reklam filminin başarılı olup olmamasını etkileyecek çok sayıda faktör vardır. Aslında tüm pazarlama faaliyetlerinin başarısına hemen hemen aynı faktörler etki eder. Bunun için kendinize şunları sorabilirsiniz;

 • Ürün veya hizmet, insanların bir ihtiyacını karşılıyor mu?
 • Ürün, güvenilir ve kaliteli mi?
 • Markanızı tercih eden insanlara ne gibi faydalar sağlıyorsunuz?
 • Reklam filmi yayınlamak için ürününüz hazır mı?
 • Ürününüz için lojistik ve servis konularında ne kadar iyi durumdasınız?
 • Doğru reklam ajansı ile çalıştığınızdan emin misiniz?

Bu soruları çok daha artırabilirsiniz.

Reklam filmi kullanmak genellikle iyi bir hizmet zeminini sağladıktan sonra yapılması gereken pazarlama faaliyetidir. Reklam filmi ile oldukça fazla bir kitleye erişim sağlayacaksınız ve buna ne derecede hazırsınız? Bir çok marka, henüz üretim ve servis gibi önemli konularda yeterliliğini sağlamadan reklam filmi kampanyasına başlıyor ve sonuç maalesef hüsran ile bitiyor.

Bir reklam filmi hazırladıktan sonra ne olursa olsun insanlara ürün ve hizmeti en iyi şekilde sağlamanız gerekmektedir. İşte bunu başarabiliyorsanız, sizin için reklam filmi kampanyanız başarılı bir şekilde sonuçlanmış demektir.

Tabii bunların dışından başarıyı etkileyen diğer bir en önemli etken ise reklam ajansıdır. Ürününüz için en doğru mesajı verecek bir kampanya oluşturmak reklam ajansının görevidir. Doğru strateji ile kitleyi harekete geçirecek bir reklam filmi mutlaka markanıza değer katacaktır.

Örnek bir reklam filmi olarak Sanko Holding bünyesinde yer alan Başak Traktör için hazırladığımız reklam filmimizi izleyebilirsiniz. Daha fazlası için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Markanız reklam filmi için hazır mı?

Her marka büyümek ister. Bunun için doğru adımları atmalı ve mutlaka destek almalıdır. Bir marka için büyümek demek, daha fazla ürün satmak ve daha fazla insan tarafından bilinmek demektir. Bu da ancak başarılı bir reklam ile elde edilebilir.

3 farklı marka vardır;

 1. Pazara yeni giren markalar
 2. Uzun zamandır pazarda olan ancak reklam yapmayan markalar
 3. Uzun zamandır pazarda olan ve reklam yapan markalar.

Bu üç marka içinde sizce pazar lideri olan hangidir? Tabii ki cevap basit.

Uzun zamandır pazarda olan ve reklam yapan markalar

Bu markalar iyi satış yapan ve insanlar tarafından güvenilen firmalardır. Uzun zamandır pazarda olmaları hizmet kalitesini kanıtladıklarını gösterir. Reklam yapmaları ise kitlelerini oluşturdukları anlamına gelir. Bu tarz markalar, hizmet kalitesi olarak sürekli kendilerini geliştirmeli ve hiç zaman reklam kampanyalarına ara vermemelidir. Reklamlar ile kitle oluşturmak ayrı bir konudur, reklamlar ile kitleyi elinizde tutmak ayrı bir konu.

“Reklam yapmak bir treni harekete geçirmeye benzer. Yapmanız gereken lokomotifi harekete geçirdikten sonra arkasına sürekli olarak vagonları eklemeniz ve hiç durmamanız.”

Uzun zamandır pazarda olan ancak reklam yapmayan markalar

Evet bu markalarda hizmet kalitesini kanıtlamıştır. Pazarda yer sahibidir. Belirli bir kitle tarafından bilinirler. Ancak reklam yapmamak demek, pazarda ki yerinizi her an kaybedebileceğiniz anlamına gelir. Peki bu nasıl olur? Yeni bir marka çıkar, agresif bir pazarlama yönetimi ve yoğun reklam kampanyaları ile kitlelere ulaşır ve pazarda çalacağı pay ise sizin ki olacaktır.

Pazara yeni giren markalar

Bu markalar reklama mutlaka ihtiyacı olan markalardır. Yeni bir marka pazara girdiği zaman insanların bundan haberi olmaz. Dolayısıyla hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak ve insanlara ihtiyaç duyduklarında sizinde burada olduğunuzu belirtecek reklam kampanyalarına ihtiyacınız olacaktır. Reklam filmi bu tarz markalar için oldukça etkili ve hızlı tanınmaya olanak sağlayacak bir araç olacaktır.

Reklam filmi fiyatları ne kadar?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, reklam filmi belirli maliyetleri olan bir ürün değildir. Bir hizmettir. Dolayısıyla fiyatını belirleyen en önemli konu hizmet kalitesidir. Reklam filmlerinin sabit bir fiyatı yoktur. Ancak fiyatı belirleyen bazı konular vardır. Bunlar;

 • Hizmet kalitesi
 • Prodüksiyon
 • Fikir
 • Ajans tecrübesi

Bir reklam filmi için en önemli fiyat kalemleri bunlardır.

Markanızı büyütmek istiyorsanız reklam kampanyalarınızda fiyat öncelikle değil başarı öncelikli çalışmanızı öneririz.

Reklam filmi için ne kadar bütçe ayırmalısınız?

İşte bu doğru sorulardan bir tanesidir. Reklam filmi yaptırmak istiyorsanız öncelikle bu konuda uzman bir ajans ile iletişime geçmelisiniz. Sonrasında ajansa ürün ve hizmetinizi doğru şekilde anlatıp ulaşmak istediğiniz hedef kitleden bahsetmeli ve yapılacak kampanya için ayırabileceğiniz bütçeyi söylemelisiniz. Ajans size mevcut bütçeniz ile en doğru reklam filmi kampanyasını nasıl hazırlayabilecekleri konusunda bilgi verecektir.

Ajanstan bütçe oluşturmalarını isteyebilirsiniz

Eğer bütçe konusunda bir sıkıntınız yoksa, ajanstan markanız için başarılı olacak en doğru kampanyayı yapmaları konusunda talepte bulunabilir ve onlardan bunun için bir bütçe oluşturmalarını talep edebilirsiniz.

Bu noktada Ankara Prodüksiyon olarak ücretsiz marka analizi ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Bunun için hemen bizimle iletişime geçin!