fbpx

Our Blog

Latest News

Reklam Ajansı İle Çalışmanın Faydaları

Markanızı büyütmek ve bilinirliğini artırmak için Ankara Prodüksiyon ve Reklam Ajansı ile çalışmanın sağlayacağı faydalar saymakla bitmez.

Peki bir reklam ajansıyla çalışmak nasıl avantajlar sağlar? Bu yazımızda sizlere, markanızın büyümesi ve bilinirliğinin artması için bir reklam ajansı ile çalışırsanız ne gibi faydalar sağlayacağınızdan bahsedeceğiz.  

Bir reklam ajansı ile nasıl çalışılır?

Firmaların marka bilinirliğini artırmak amacıyla reklam ajansları ile çalışabilecekleri farklı sistemler mevcuttur. Bunlar,
  • Kampanya/Proje Bazlı Çalışmak
  • Parça Bazlı Çalışmak
  • Yıllık Anlaşmalı Olarak Çalışmak

Kampanya/proje bazlı çalışmak

Ankara Prodüksiyon Reklam Ajansı Markalar özellikle ürünleri için belirli dönemlerde belirli süre ile tanıtım faaliyetleri yapmak isterler. Bu faaliyetler kısa sürede hedef kitleyi yakalamak ve yapılan reklamı hızlı bir şekilde satışa dönüştürmeyi amaçlar. Böyle durumlarda bir reklam ajansı ile çalışmak, hızlı bir satış grafiği yakalamak için en uygun kampanyayı yapmanıza yardımcı olacaktır. Ünlü Ziraat için yapmış olduğumuz Ünlü Nedir? kampanyasına ait reklam filmimiz.

Parça bazlı çalışmak

Parça Başı Reklam Çalışması Firmaların marka bilinirliği faaliyetlerini sürdürebilmeleri için sürekli olarak reklam çalışmalarına ihtiyaç duymaktadır. Bu bazen bir afiş, bazen katalog, bazen bir reklam filmi olabilir. Böyle durumlarda ihtiyacı olan tanıtım çalışması için reklam ajansları ile görüşebilir ve sadece o ihtiyaca yönelik çalışmalarda bulunabilirsiniz. 

Yıllık anlaşmalı olarak çalışmak

Reklam Ajansı Yıllık Çalışma Genellikle en fazla tercih edilen çalışma biçimidir. Firmalar, reklam ajansları ile yıllık bir antlaşma yaparak, tüm yıl boyunca kurumsal bir yol çizebilir ve marka bilinirliğini üst seviyelere çıkarabilir. Yapılacak bir sözleşme ile bir yıl boyunca markanın ihtiyaç duyacağı tüm içerikler belirlenir ve kampanyalar oluşturulur. Kampanya takvimleri belirlenir ve belirlenen tarihlerde kampanyalar hazırlanır. Kurumsal markaların bir reklam ajansı ile çalışırken, yıllık antlaşmalar en fazla tercih ettikler çalışma yöntemidir.

Reklam Ajansı Hizmetleri

Reklam ajansları markanız için çok sayıda hizmeti sunabilir. Artık dünyamız görsellik ve iletişim dünyası olmuş durumda. Özellikle markaların rakipleri arasında sıyrılmasını sağlamak için reklam ajanslarından mutlaka hizmet almaları gerekmektedir. Bir markanın kurumsallaşması ve bilinirliğinin artması için özenli ve dikkatli bir çalışma yürütülmesi gerekmektedir. Kurumsallaşma yoluna giren markaların yapmaları gereken en önemli partnerlik reklam ajansları ile olmalıdır. Reklam ajansları sizlere bu yolda nasıl yürümeniz gerektiğini söyleyecek ve kurumsallaşmanıza en önemli katkıyı sağlayacak olan şirketlerdir. Ankara’nın en iyi reklam ajansları arasında ilk sırada yer alan Ankara Prodüksiyon ve Reklam Ajansı, markanızın büyümesi sürecinde sizlere ihtiyacınız olan tüm hizmetleri profesyonel olarak sağlayacaktır. İletişime geçmek ve uygun fiyatlar ile reklam ajansı teklifi almak için hemen tıklayın!
Sosyal Medya Yönetiminde Videonun Önemi