fbpx

Our Blog

Latest News

İyi Bir Prodüksiyon Markanıza Ne Katar?

Prodüksiyon dilimize İngilizceden geçmiş ve köken olarak ürün anlamına gelen “product” kelimesinden türemiştir.

Türkçe’mizde prodüksiyon olarak kullanılan kavramın karşılığı üretim olarak ifade edilse de bu ifade reklam ve pazarlama sektöründe prodüksiyonu tam olarak karşılamaz. Çünkü prodüksiyon üretmekten ziyade yeni bir şeyler inşa etmek olarak algılanmalıdır.

Reklam ve pazarlama sektörünün değişim yaşadığı şu günlerde klasik üretme işlevinin dahi yer bulmadığı ve iyi bir prodüksiyon için bütün kaynakların seferber edildiğini gözlemleyebiliriz. Yüksek kaliteli ekipmanlar, uluslararası başarı yakalamış yazılımlar ve çok deneyimli prodüksiyon ekibi…

Bunlar muhteşem bir bütünü oluşturacak parçalar olarak görülse de yaratma ruhuna sahip olmayan hiçbir organizasyon bu parçalarla iyi bir prodüksiyon ortaya koyamaz.

Bu bağlamda iyi bir prodüksiyonun temelinde yaratma ruhu yatar.

Ankara Prodüksiyon olarak çıkış noktamızı ‘yaratma ruhu’ olarak belirledik ve sizlere iyi bir prodüksiyondan çok daha fazlasını sunmak için yola çıktık.

Yıllarımızı verdiğimiz bu sektörde iyi bir prodüksiyonun ne olduğunu bilsek de sizler için bunu açıklamayı ve iyi bir prodüksiyonun size neler katacağını anlatma ihtiyacı duyduk. Gelin hep birlikte prodüksiyonda başarının size katacaklarına bir göz atalım!

Prodüksiyona neden ihtiyaç duyulur?

Bireylerin görsel olarak reklam ve pazarlama araçlarından daha çok etkilendiği bilinmektedir. Özellikle hem görsel hem de işitsel olarak sunulan içerikler tüketicileri harekete geçirme konusunda çok daha başarılıdır. Çünkü bu içerikler ile kişilerin birden fazla duyu organına hitap edilir.

Örneğin televizyonda yayınlanan bir reklam filmi hem görsel hem de işitsel olarak sunulmaktadır. Bu doğrultuda televizyonun sesi kısık olduğunda televizyon karşısındaki izleyiciyi görsel olarak etkilemek mümkündür.

Bunun aksine kişi televizyona dönük olmadığı sırada işitsel olarak da etkileyebilmek mümkündür. Bu nedenle görsel ve işitsel olarak hazırlanarak sunulan video, film gibi reklam ve pazarlama araçlarının diğer reklam ve pazarlama araçlarına göre çok daha etkileyici bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Bu etkinin bilincinde olan ve hedef kitlesine vermek istediği mesajı en doğru şekilde iletmek isteyen pek çok kişi görsel ve işitsel araçların etkisinden yararlanmak için prodüksiyon hizmetlerine ihtiyaç duyar.

Prodüksiyon hizmetleri televizyon filmleri, reklam filmleri, ürün tanıtımları, Youtube videoları ya da sosyal medya paylaşımları için kullanılabilmektedir.

Kişilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda prodüksiyon düzenlemeleri gerçekleştirilerek verilmek istenen mesajın hedef kitleye en doğru şekilde aktarılması sağlanır.

En kaliteli prodüksiyon hizmetleri

Aldığınız prodüksiyon hizmetinin kaliteli ve profesyonel olması çok önemlidir. Aksi takdirde hedef kitlenizi etkilemeye çalışırken çok daha vahim bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte prodüksiyon alanında da gelişmeler yaşanmıştır. Bu durumda kişiler profesyonel olmayan video ve filmleri ayırt edebilmektedir. Bu da marka imajınızın zedelenmesine neden olabilmektedir.

Eğer siz de en kaliteli ve profesyonel hizmetler ile hedef kitlenizi etkileyerek onları harekete geçirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey Ankara Prodüksiyon olarak hizmet sunan firmamız ile iletişime geçmek ve istekleriniz hakkında detaylı bilgi vermektir.

Ankara Prodüksiyon olarak isteklerinizi en iyi şekilde yerine getireceğimizden emin olabilirsiniz!

Ürün Fotoğraf Çekiminin Avantajları
Tanıtım Filmi Çekerken Nelere Dikkat Edilir?